Slovo kapelníka

Kontaktujte nás::

Informace o orchestru a jeho činnosti Vám velice rád podá kapelník orchestru:

Petr Sovič
Mobil: 723 517 095
E-mail: info@petrsovic.cz

Více info

 
Vážení hosté,

 

dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji přivítal na webových stránkách své Žižkovanky. Musím se přiznat k tomu, že spojení mé osoby se jménem orchestru je otázkou posledních jedenácti let umělecké činnosti. Velkou zásluhu na existenci Žižkovanky měl hlavně její zakladatel, dlouholetý kapelník a můj předchůdce, Josef Jelínek, na jehož odkaz jsem v roce 2008 navázal.

 

K dechovce jako hudebnímu žánru jsem se dostal dílem velké náhody, neboť od dětství jsem inklinoval spíše k jazzové a swingové muzice. Jako mladý začínající zpěvák jsem hledal uplatnění u pražských tanečních orchestrů a dostal jsem se díky doporučení rodinné známé k pražské Žižkovance. Zprvu jsem se obával, zda tento hudební žánr odpovídá mým představám a hlavně mému hudebnímu cítění, ovšem po krátké rozvaze jsem pochopil, že mi tento žánr a lidé kolem něj nejsou cizí. Bývalý kapelník Josef Jelínek mne hodil ihned takříkajíc „do vody" a musel jsem se rychle aklimatizovat, začít se učit texty a především zpívat. V rámci angažmá u Žižkovanky jsem také poznal mnoho dobrých přátel z řad hudebníků, od kterých jsem se mohl učit a získávat od nich cenné muzikantské zkušenosti. Věkový rozdíl nám při této spolupráci nebyl překážkou.  Z pozice zpěváka jsem se dostal do role manažera orchestru a na konci druhého roku mého působení u orchestru mi bylo nabídnuto pokračování v tradici a převzetí orchestru s ohledem na vysoký věk kapelníka Josefa Jelínka. Dlouho jsem se nerozmýšlel a nabídku jsem přijal a orchestr převzal a odkoupil.

 

Od roku 2008 se začala psát novodobá historie Žižkovanky a já pevně věřím, že pod mým vedením bude orchestr působit ještě pěknou řádku let. Hlavním cílem je bezesporu udržení tradice české dechovky a tradice orchestru a proto společně se svými kolegy pokračuji v tomto duchu již 11. rokem.  Snažím se o to, aby orchestr měl co nejvíce osobitý přístup ke svému publiku a abychom měli ze strany publika zpětnou vazbu, která je pro nás důležitým vodítkem pro další uměleckou činnost.

 

Každoročně koncertujeme po celé České Republice i v zahraničí a snažíme se české dechovce dělat dobré jméno. Podporujeme celou řadu kulturních projektů pro seniory a některé z nich sami vytváříme. V současné době připravujeme své první CD.

 

Dovolte mi, abych Vás pozval na nejbližší koncert, a pevně věřím, že budete odcházet spokojeni a plni energie, kterou nám všem česká dechovka dává.

 

S pozdravem „dechovce zdar"

 

Petr Sovič

 

Copyright © 2010 - 2019 zizkovanka.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz