Jaká je nabídka Žižkovanky?

Kontaktujte nás::

Informace o orchestru a jeho činnosti Vám velice rád podá kapelník orchestru:

Petr Sovič
Mobil: 723 517 095
E-mail: info@petrsovic.cz

Více info

Hledáte kvalitní dechovku pro Vámi pořádanou akci a stále nejste rozhodnuti, který orchestr oslovit?

 

Zkuste dechovku, kterou dlouhodobě vede nejmladší kapelník v České republice- rozhlasový moderátor, producent, scénárista a hlavně zpěvák Petr Sovič.

 

Žižkovanka Petra Soviče v čele s nejmladším zpívajícím kapelníkem Petrem Sovičem je tradiční pražskou dechovkou s mnohaletou tradicí. V řadách orchestru působí profesionální hudebníci z řad Ústřední hudby Armády České republiky, které spojuje láska k české dechovce. Dechovka hraje ve 12 ti členném složení a klade důraz na českou dechovku tradičních autorů, kteří se na poli tohoto hudebního žánru proslavili.

 

I proto Žižkovanka nabízí osvědčené hudební programy a také tvorbu koncertního programu na klíč, na základě charakteru Vámi pořádané akce.

 

Předem sestavené koncertní programy k výběru:


Zapomenuté klenoty české dechovky:

(90 minut) Hudební pořad je sestavený ze slavných i méně známých písní skladatelů české dechovky jakými byli například Karel Vacek, Jaromír Vejvoda, Josef Poncar, Antonín Borovička, Josef Hotová, Miroslav Vokál a další. Zazní slavné melodie v rytmu polky, valčíku či tanga. Samozřejmostí je průvodní slovo s celou řadou zajímavostí týkajících se těch nejslavnějších autorů.

 

Hudební klenoty z pera Karla Vacka:

(90 minut) Hudební pořad je zaměřený na úspěšného české autora dechovky - Karla Vacka. Součástí koncertu je poutavé povídání žijícího vnuka této legendy Josefa Kučery, který je pokračovatelem slavné rodinné tradice. Jedná se totiž o vynikajícího aranžéra a hlavně dirigenta působícího u Ústřední hudby Armády České republiky se sídlem v Praze. Vzpomínky zakomponované do tohoto hudebního pořadu obsahují historky profesní, rodinné a hlavně ty hudební. Nejznámější polky, tanga i valčíky Karla Vacka střídají krásné a dnes skoro neznámé klenoty z jeho pera.  

 

Petr Sovič zpívá písně legend české dechovky:

(90 minut) Tento hudební pořad mapuje nejkrásnější hudební vzpomínky z repertoáru legend jakými jsou či byly Jára Pospíšil,  Standa Procházka či Josef Zíma. Osobitý projev zpěváka a dlouholetého moderátora Rádia Dechovka Petra Soviče dává koncertu osobitý rozměr, který ukazuje pohled dnešní mladé generace na postavení a vývoj české dechovky.

 

V Praze bývávalo blaze:

(90 minut) Hudební pořad zavede posluchače do prostředí staré Prahy. Žižkovanka provede posluchače prostřednictvím písní nejkrásnějšími místy staré Prahy, které vedly autory k sepsání nezapomenutelných hitů s pražskou tématikou. Zazní staropražské melodie, které si posluchači dodnes rádi připomínají (Ku Praze uhání vlakNa VlachovceNa MarijánceKarlův mostNa PankráciKolem SmíchovaZa Košířema, Točte se pardálové, Holka od Odkolků).

 

Legenda české dechovky zpěvák Josef Zíma a Žižkovanka Petra Soviče:

(90 minut) Hudební pořad představující nejslavnější hity české dechovky z rozhlasového a televizního vysílání. V pořadu jako host vystoupí legendární zpěvák a herec Josef Zíma, který posluchače obohatí o zajímavé historky z prostředí české dechovky. Součástí koncertu je také zajímavé vyprávění a vzpomínání na nejslavnější autory napříč historií tohoto žánru (Hezky od podlahyJanaOd TáboraČtyři páry bílejch koníZbraslavská, Hej panímám, Chodouňská, Modrá kukadla).

 

Žižkovanka v pochodu

Žižkovanka má dlouholetou tradici s masopustními a jinými průvody a pochodovými akcemi.  Orchestr spolupracuje také s oddíly mažoretek a tak je zde v případě zájmu možnost sestavit průvod Vaší obcí či městem i za přítomnosti oddílu mažoretek a dalších masek a účinkujících (Pochody Františka Kmocha a dalších)

 

 

Copyright © 2010 - 2019 zizkovanka.cz, Tvorba webových stránek: Solari.cz